Skip to content
Menu
0
Twój koszyk jest pusty.

Certyfikaty znajomości języka angielskiego biznesowego, finansowego, prawniczego i medycznego

W odpowiedzi na Wasze pytania dotyczące egzaminów potwierdzających znajomość Business, Financial, Legal czy Medical English systematyzujemy podstawowe informacje na ten temat. Jeśli chodzi o znajomość języka angielskiego specjalistycznego mamy do wyboru egzaminy skierowane do środowiska biznesowego, finansowego, prawniczego i medycznego:

BEC –> Business English Certificate (biznes)
ICFE –> International Certificate of Financial English (finanse)
ACCA –> Association of Chartered Certified Accountants (finanse/rachunkowość)
TOLES –> Test of Legal English Skills (prawo)
ILEC –> International Legal English Certificate (prawo)
UBELT –> University of Bath English Language Testing (medycyna)

BEC potwierdza znajomość języka angielskiego biznesowego na 3 poziomach zaawansowania: BEC Preliminary, BEC Vantage i BEC Higher. Certyfikaty uznawane są przez uczelnie zagraniczne jako warunek przyjęcia na studia oraz firmy na całym świecie jako podstawę pracy w środowisku międzynarodowym.

ICFE jest egzaminem dla finansistów i księgowych oraz studentów kierunków związanych z finansami. Sprawdza praktyczną znajomość języka angielskiego z zakresu finansów, a uzyskanie certyfikatu potwierdza umiejętność swobodnego posługiwania się językiem angielskim finansowym w życiu zawodowym. Egzamin ICFE może stanowić pierwszy krok dla osób zainteresowanych zdobywaniem kwalifikacji ACCA w przyszłości.

Kwalifikacje ACCA są rozpoznawanie na całym świecie oraz stanowią przepustkę do stanowisk kierowniczych związanych z rachunkowością/finansami za granicą i doskonałą perspektywę dla osób zawodowo związanych z rachunkowością/finansami w Polsce. Przygotowanie do egzaminów opiera się na studiach przypadków, które odzwierciedlają zadania i problemy w życiu zawodowym.

W przypadku środowiska prawniczego mamy możliwość wyboru pomiędzy dwoma egzaminami, TOLES i ILEC. TOLES opiera się głównie na brytyjskim systemie prawnym. Egzamin zawiera autentyczne teksty prawnicze i skierowany jest głównie do prawników posługujących się specjalistyczną terminologią na co dzień. ILEC natomiast opiera się na prawie międzynarodowym i dlatego polecany jest przede wszystkim studentom prawa i pracownikom firm międzynarodowych.

Egzamin UBELT sprawdza umiejętności językowe przedstawicieli branży medycznej. Stanowi przepustkę do pracy w krajach anglojęzycznych dla personelu medycznego.