Skip to content
Menu
0
Twój koszyk jest pusty.

Angielski specjalistyczny OD PODSTAW? Dokładnie TAK!

Często otrzymuję od Państwa pytania z wątpliwościami, typu:

1. Chciałabym uczyć się języka angielskiego prawniczego, ale mój poziom jest na pewno za niski.
2. Mój angielski jest kiepski, a o Financial English nie mam pojęcia, chociaż pracuję jako księgowa.
3. Potrzebuję angielskiego do pracy, ale pewnie będę odstawała od grupy na Business English.
4.  Chyba lepiej podszkolę ogólny angielski, a później pomyślę o specjalizacji.
5.  Mam braki w gramatyce, więc  pewnie muszę się najpierw tym zająć.
6. Chciałabym ten angielski medyczny, ale czy ja dam radę. Pewnie grupa będzie na wysokim poziomie.
7. Nie mogłam porozumieć się na zagranicznym sympozjum lekarskim, chociaż myślałam, że fachowe słownictwo mam opanowane.
8. Jako informatyk znam terminologię IT, ale nie potrafię swobodnie porozmawiać po angielsku. Nie mogę przełamać bariery przy mówieniu po angielsku. Czy powinienem postawić na ogólne konwersacje?

Chciałabym tutaj obalić mit, że kursy Business, Financial, Legal, HR czy Medical English są tylko dla osób, które już angielski znają. Wręcz przeciwnie. Nauka języka angielskiego biznesowego czy prawniczego odbywa się równolegle z nauką General English. Osobiście uważam, że tych dwóch kwestii nie sposób oddzielić. Można uczyć się już od podstaw języka osadzonego w kontekście biznesowym, finansowym, prawniczym i medycznym. Na kursach specjalistycznych, tak samo jak na ogólnych, poznajemy terminologię, ćwiczymy gramatykę, komunikujemy się,  słuchamy i piszemy. Różnica polega na tym, że cały czas poruszamy się w wybranej branży czy zawodzie. Zatem biznes, finanse, prawo czy medycyna narzuca nam tylko kontekst, w ramach którego uczymy się języka angielskiego i rozwijamy poszczególne umiejętności.

Język angielski prawniczy czy medyczny brzmi trochę poważnie, ale MOŻNA GO OSWOIĆ, OPANOWAĆ I TO JUŻ OD PODSTAW.

Pozostawię Państwu do rozważenia kilka pytań, które przyszły mi do głowy:

1. Dlaczego mamy poznawać gramatykę na abstrakcyjnych przykładach, typu: Kiedy zaświeci słońce, pójdę na spacer lub Teatr został wybudowany w 2009 roku, skoro możemy ćwiczyć te same struktury na przykładach związanych z naszą pracą?
2. Dlaczego mamy opowiadać o mieszkaniu Pani Smith z podręcznika, skoro możemy rozwijać tę samą umiejętność przy opisywaniu naszego biura?
3. Dlaczego mamy analizować CV abstrakcyjnych osób, skoro możemy swoje?
4. Dlaczego mamy wcielać się w rolę Kate i pisać maila z reklamacją uszkodzonego zestawu audio, skoro możemy skonstruować maila do naszego partnera zagranicznego, z którym współpracujemy?

Osoby zainteresowane specjalistycznymi kursami i warsztatmi z języka angielskiego odsyłam do oferty centrum Specialize your English w Gdańsku (angielski biznesowy, finansowy, prawniczy, medyczny, dla specjalistów ds. HR, marketingu i PR, IT, UE, branży hotelarskiej i turystycznej, kursy egzaminacyjne BEC, TOLES, ILEC, ICFE, ACCA, specjalistyczne kursy i tłumaczenia dla firm).