Skip to content
Wyspecjalizuj swój angielski – czy warto, a jeśli TAK, to dlaczego?
Menu
0
Your cart is empty. Go to Shop
Strona główna » Blog » Wyspecjalizuj swój angielski – czy warto, a jeśli TAK, to dlaczego?

Wyspecjalizuj swój angielski – czy warto, a jeśli TAK, to dlaczego?

Założyliśmy specjalistyczne centrum języka angielskiego Specialize your English z myślą o dwóch grupach osób:

– tych, którzy są na początku drogi, znają angielski na poziomie podstawowym lub mieli długą przerwę w kontakcie z językiem i mogę zacząć naukę języka angielskiego specjalistycznego od podstaw,
– tych, którzy znają angielski na poziomie średniozaawansowanym/wyższym i mogą od razu zabrać się za specjalizację językową w swojej dziedzinie na bardziej zaawansowanym poziomie.

Warto powtórzyć w tym miejscu jeszcze raz, że osoby z podstawową znajomością języka angielskiego nie powinny obawiać się specjalizacji, ponieważ kurs specjalistyczny oznacza tylko narzucenie kontekstu, np. biznesowego, finansowego, prawniczego czy medycznego.

Skupmy się teraz nad potrzebą przeprowadzania specjalistycznych kursów językowych w związku z dynamicznie zmieniającym się rynkiem pracy. Doskonale wiemy, że znajomość angielskiego to takie współczesne must-know, dlatego nie ma potrzeby pisać o kwestiach oczywistych. Nie trzeba też powtarzać argumentów za nauką języka angielskiego, ponieważ jesteśmy świadomi, że dla firm kontakty międzynarodowe są podstawą sukcesu w biznesie, a dla pracowników profesjonalne kwalifikacje językowe otwierają wiele drzwi i ścieżek kariery.

Kandydat ze znajomością języka angielskiego nie robi obecnie na pracodawcy żadnego wrażenia, podobnie jak zdane egzaminy językowe na poziomie FCE czy nawet wyższym. Można powiedzieć, że to przecież już od dawna norma. Czy można się zatem jakoś wyróżnić na tym polu?

Atutem dla firmy będzie na pewno:
– kandydat, który może pochwalić się znajomoścą Financial English, ubiegający się o pracę specjalisty ds. finansów w firmie międzynarodowej,
– kandydat, który może pochwalić się znajomoścą Legal English, ubiegający się o pracę w prestiżowej kancelarii,
– kandydat, który może pochwalić się znajomoścą Medical English, ubiegający się o pracę w międzynarodowej firmie farmaceutycznej.

Znajomość  języka angielskiego specjalistycznego daje dodatkowo szansę na przystąpienie do egzaminów, typu BEC (Business English Certificate), TOLES (Test of Legal English Skills) czy ICFE (International Certificate of Financial English). Tego typu specjalistyczne egzaminy zwiększają naszą konkurencyjność na rynku pracy, a firma rekrutująca takiego kandydata widzi w nim potencjał, który będzie stanowić wartość dodaną.

Nie zgadzamy się również ze stwierdzeniem, że przecież angielski zna każdy. Może każdy tak mówi. Może każdy wpisuje taką informację w CV. Nie każdy jednak może pochwalić się znajomością języka angielskiego specjalistycznego. I pamiętajmy, że kursy Business, Financial, Legal czy Medical English nie są zarezerwowane wyłącznie dla osób znających już język angielski. Można zacząć specjalizować się już od podstaw i warto, ponieważ to inwestycja w nasz sukces zawodowy, a stopa zwrotu z takiej inwestycji kształtuje się na bardzo wysokim poziomie:).